Search

Volturi - opis postaci

Kwiecień 30th, 2010 przez kasiadoj

Volturi - fikcyjna rodzina królewska wampirów z powieści Stephenie Meyer . Volturi zamieszkują od wielu lat w Volterrze we Włoszech, gdzie mają swoją wielką posiadłość.

Opis
Volturi od wieków rządzą wampirami na całym świecie, ustanowili również obowiązujące wampiry prawo. Przede wszystkim nie wolno ujawniać istnienia wampirów ludziom, zakazane są też masowe mordy w jednym miejscu, tworzenie wielkich armii wampirów do walki o “terytoria łowieckie” i zamienianie dzieci w wampiry (ponieważ po przemianie nie panują nad sobą). Volturi przejęli władzę siłą, piętnaście wieków temu, odbierając ją pradawnemu szczepowi rumuńskich wampirów, z których ocaleli tylko Stefan i Vladimir. Posiadają różnorodne dodatkowe zdolności oprócz lepszego słuchu, wzroku czy umiejętności błyskawicznego poruszania się. Aro, Kajusz i Marek dobierają do swojej straży przybocznej tylko najlepsze i najbardziej utalentowane wampiry. Dzięki temu nikt nie jest w stanie zagrozić ich władzy.

Członkowie
Rodzina Volturi
* Aro - potrafi wyczytać wszystkie wspomnienia i myśli każdej osoby, której dotknie (z wyjątkiem Belli). Zawsze reprezentuje Volturi w różnych wystąpieniach, jego słowo najwięcej znaczy przy podejmowaniu kontrowersyjnych decyzji. Jego żoną jest Sulpicia.
* Kajusz - gwałtowny i despotyczny, nad wyraz chętnie sięga po przemoc, nie bacząc na ewentualne szkody spowodowane takim rozwiązaniem. Jest niecierpliwy i nie lubi niespodzianek. Jego żoną jest Athenodora.
* Marek - ostatni z wielkiej trójki Volturi. Wiele wieków temu stracił żonę - Didyme. Nie wykazuje żadnego zainteresowania tym, co się dzieje dookoła. Ma szczególny dar: wyczuwa charakter i natężenie w związkach między osobami.
* Sulpicia - żona Aro, wraz z Athenodorą (i kiedyś również z Didyme) żyje w wieży w Volterra, wychodząc tylko w specjalnych przypadkach.
* Athenodora - żona Kajusza.

Straż przyboczna Volturi
* Alec i Jane (”Piekielne Bliźnięta”) - obdarzeni wyjątkowymi umiejętnościami. Jane zadaje wzrokiem tortury psychiczne, które obezwladniają ofiarę. Alec potrafi spowodować, że ludzie w zasięgu jego wzroku nic nie czują i nie reagują na żadne bodźce. Na ich moc jest odporna Bella i każda osoba, którą ona chroni.
* Felix - często pojawia się z Demetrim, bardzo czujny wampir.
* Demetri - niezwykle utalentowany tropiciel.
* Chelsea - potrafi wpływać na więzi pomiędzy ludźmi. Może je wzmacniać lub osłabiać.
* Heidi - kusząca uwodzicielka, zwabia ofiary do podziemi, gdzie cała wampirza rodzina nasyca się ich krwią.
* Renata - chroni swego pana Aro, zsyłając coś w rodzaju wybiórczej amnezji na jego wrogów.
* Afton
* Corin
* Santiago

Posted in Opisy postaci z sagi Zmierzch |3 Responses to “Volturi - opis postaci”

  1.   *ala95 Says:

    E tam tacy sobie.

  2.   *kasiadoj Says:

    Są bardzo nietypowi nie ma co.

  3.   *kasiadoj Says:

    To znaczy nietypowi jak na wampiry

Leave a Reply